АЗС в Херсоні та Олешках продавали пальне з сіркою

Протягом 9 місяців поточного року до управління захисту споживачів ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області надійшло 2 скарги стосовно неякісного палива, які споживачі придбали на автозаправках Херсона та Олешок.

Фахівці управління провели позапланові перевірки й відібрали 3 зразки паливно-мастильних матеріалів – 2 бензину (А95) та 1 дизельного палива. Відібрані зразки направили до акредитованої лабораторії. Результати виявились невтішними –  усі проби бензину та дизельного палива не відповідали нормам. У бензині – вміст сірки, частка бензолу, у дизпаливі –  фракційний склад і також вміст сірки.

Що цікаво: на двох заправках було паливо від одного виробника, у обох був наявний паспорт якості від виробника.

На одного суб’єкта господарювання у Херсоні вже накладені адміністративні стягнення – штраф 9400 грн.

Окрім цього, за законом, якщо товар виявився неналежної якості, то суб’єкти господарювання мають відшкодувати всі витрати за лабораторні дослідження до державного бюджету. На сьогодні встановлено відповідне відшкодування в сумі 30200 грн.

Якщо споживачі через неякісне пальне понесли збитки (наприклад, довелось ремонтувати автомобіль), то вони можуть з усіма підтверджуючими документами звернутись до суду і стягнути кошти з суб’єкта господарювання.

На що звернути увагу, коли приїжджаєте на АЗС: у куточку споживача має бути інформація про суб’єкт господарювання, ліцензія на зайняття даним видом діяльності та документ, який підтверджує якість самого пального (паспорт якості та сертифікат відповідності). Якщо у куточку споживача якоїсь інформації немає, то споживач може вимагати показати ці документи.

Звертайтесь до Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області:

– за телефонами (0552) 26-36-06, 0913319890 (Viber);

– поштою (на адресу Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, вул. Перекопська, 17, м. Херсон, 73000);

– електронною поштою kherson_consumer@dpss-ks.gov.ua.