Із Херсонщини вивезли ще більше зерна в ЄС і Китай

За 2021 рік фітосанітарні інспектори ГУ Держпродспоживслужби в Херсонській області обстежили більш як 37 тисяч гектарів сільськогосподарських угідь. Це задля того, щоб збільшився експорт вирощенного на Херсонщині за кордон.

Як повідомляє служба, в результаті чого понад 900 земельним ділянкам присвоєно офіційний статус вільних від певних шкідливих організмів. У порівнянні з минулими роками площа обстежених угідь зросла більше ніж у три рази.

«Це дозволило здійснити експорт значної кількості сільськогосподарської продукції вітчизняного виробництва (зернова та плодоовочева продукція) до Європейського Союзу, Китайської народної республіки та країн Євразійського економічного союзу», — повідомляють в ГУ Держпродспоживслужби.

Для фермерів — це плюс, але для внутрішнього споживача приводу для радощів немає. Адже з України вивезли майже всі запаси «хлібного» якісного зерна, залишивши фуражне, з якого не виходить доброї сдоби. Саме тому й дорожчає український хліб. Вже зараз говорять про подорожчання до 40 грн. за батон.