Керівництво «Херсонводоканалу» виправдовується, що зверталися в Міндовкілля щодо проблем старої каналізації

Як повідомляв Херсон наизнанку, в Шуменському мікрорайоні Херсона сталася масштабна аварія на каналізаційному колекторі. Дві сім’ї херсонців залишилися без будинків — фекальний стовп зруйнував покрівлі та стіни, крім того ще постраждали 4 будинки. Нечистоти з будинків і дворів прибирають досі…

Причиною став старезний колектор, який будували понад 50 років тому. Щоб директор «Херсонводоканалу» Віктор Скобліков, призначений на посаду мером Колихаєвим, піднімав цю тему перед депутатами міськради, чутно не було. Не було розгляду теми на сесіях з проханням про виділення допомоги. А от коли сталася біда, він почав виправдовуватися, наче звертався по допомогу. А також прес-служба Скоблікова опублікувала великий список того, що потрібно ремонтувати.

«На сьогоднішній день 171,5 км із 297,6 км каналізаційних мереж відпрацювали свій нормативний термін служби. Керівництво водоканалу вживає всіх необхідних заходів щодо відновлення мереж водовідведення. Так, тільки за останній рік за ініціативою МКП «ВУВКГ м.Херсона» Херсонською міською радою рішенням від 26.01.2021 №51 (за роботи колишнього директора Чемериса, до речі — від ред. ) затверджена Програма ефективної роботи та розвитку водопровідно-каналізаційного господарства на 2021-2025 роки, в яку включено реконструкцію та капітальний ремонт напірних трубопроводів за рахунок Державного бюджету, бюджету Херсонської міської територіальної громади та коштів підприємства. У вересні поточного року керівництво МКП «ВУВКГ м.Херсона» звернулось до департаменту захисту довкілля та природних ресурсів Херсонської обласної державної адміністрації із запитом про виділення коштів для здійснення природоохоронних заходів «Реконструкція аварійного каналізаційного колектора від головної насосної станції каналізації (ГНСК) до міських очисних споруд (МОС)». Департамент захисту довкілля та природних ресурсів ХОДА надав екологічний висновок. МКП «ВУВКГ м. Херсона» листом від 06.10.2021 направило всі матеріали щодо ремонту напірних колекторів у Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України», — говориться в повідомленні.

Тобто на місцевому рівні питання дійсно не піднімали. А переписка з держорганом — це справа довга. На що тільки розрахунок?