Херсон переміг у проекті з розвитку теплопостачання, який передбачає «космічні» плани

Херсон став одним із переможців конкурсного відбору міст-партнерів для підтримки реформ, спрямованих на оптимізацію та розвиток інфраструктури теплопостачання.Про це повідомляє міськрада з посиланням на сайт “Проєкт енергетичної безпеки”.

Партнерська угода на надання технічної допомоги буде укладатись з (і) міською радою на повний пакет підтримки, або (іі) з міською радою та місцевим теплокомуненерго – питання вирішуватиметься на місцевому рівні.

А що конкретно цей проект може дати для вирішення проблем теплопідприємств міста — не зрозуміло. У списку проекту «космічні» плани:

— розробити Схему теплопостачання міста для кожного міста-партнера (та хіба вона потрібна Херсону? нашим тепловикам стару мережу б замінити);

— розробити довгострокову стратегію розвитку сиcтеми теплопостачання та визначити список пріоритетних проєктів для покращення системи теплопостачання (яка може бути стратегія з мільйонними боргами на теплопідприємствах? їм потрібні лише «живі» кошти і справна оплата від споживачів);

— для визначених пріоритетних інвестиційних проєктів розробити концепцію, кошторис, оцінити інвестиційний вплив та визначити потенційне джерело фінансування (цей пункт для «побалакати», адже звідки ж брати інвесторів для тепловиків? місцеве КП навіть немає грошей, щоб платити по кредиту Світового банку, бо абоненти заборгували теплопідприємству близько 170 млн грн.).