Херсонське КП «Сервіс-Центр» за копійки віддало тисячі гектарів під автостоянки

Чиновники Херсона нарешті наприкінці року згадали, що наповнювати бюджет можна ж було й за рахунок надходжень від паркування. Але всі останні роки гроші від цієї діяльності падали в кішені підприємцям.

Ця грошовита тема належить комунальному підприємству «Сервіс- Центр». Воно здійснює організацію та експлуатацію стоянок, парковок та встановлює на території міста місцевий збір за місця для паркування транспортних засобів. Так от чиновники проаналізували ефективність такої роботи. І нарешті заявили, що КП так побудувало свою діяльність, що міський бюджет впродовж кількох років недоотримав значну суму доходу.
Зокрема, до вартості послуг, які надавались підприємством, не включено збір за паркування транспортних засобів, внаслідок чого за останні три роки надходження до бюджету скоротилося у кілька раз. По 40 договорам, що були укладені підприємством, занижена площа майданчиків та кількість місць паркування, внаслідок чого занижена вартість послуг та недоотримано збір за паркування авто.

Нині на баланс комунальному підприємству передано частину вулично-дорожньої мережі міста 305 майданчиків для паркування 2610 транспортних засобів, в тому числі 38 майданчиків, що визначені, як спеціальні земельні ділянки для провадження діяльності із забезпечення паркування, 267 майданчиків – службових парковок, а також 5 земельних ділянок під розміщення автостоянок (загальною площею 9 608 м/кв). Ці всі автостоянки передані в користування іншим суб’єктам господарювання за копійки.

Тільки зараз у міськраді прокинулися, що треба ж розрахувати та затвердити нормальні тарифи на послуги КП “Сервіс Центр”.

Із 2016 року керує цим КП Колодяжний Георгій. Ще в березні цього року депутати наголошували на перевірці підприємства. Але чого результати тільки у жовтні?