Херсонському заводу, який забруднює повітря, доведеться відповідати в суді

«Херсон наизнанку» повідомляв, що жителі Сухарки, Житлоселища та Шуменського в Херсоні скаржаться на викиди від заводу, який раніше іменувався «Мікрон». Його перевіряла екоінспекція. А тепер служба звернулася до суду

Про це повідомляють в соцмережі, у групі екоінспекції.

На початку липня поточного року до Державної екоінспекції в Херсонській області звернулась мешканка міста і поскаржилась на діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю «Подрібнювач», яке працює за тією ж адресою, де працював завод «Мікрон». Отримавши усі необхідні узгодження, фахівці провели позапланове інспектування.
За документами, основним видом діяльності товариства є виробництво сухих будівельних сумішей.
Перевіркою встановлено ряд порушень природоохоронного законодавства, одним з яких є здійснення господарської діяльності підприємством без отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та без оцінки впливу на довкілля, що створює загрозу життю та здоров’ю людей. Інвентаризацію джерел подібних викидів на підприємстві також ніхто не проводив.
При здійсненні виробничої діяльності в атмосферне повітря надходять забруднюючі речовини:

  • речовини у вигляді суспендованих твердих частинок;
  • вуглеводні насичені С12-С19 (розчинник РПК-26611 і ін.) перерахунку на сумарний органічний вуглець;
  • оксиди азоту;
  • діоксид та інші сполуки сірки;
  • оксид вуглецю.

За результатами позапланового інспектування державні інспектори склали припис на усунення виявлених порушень. На підприємстві цього не зробили. Тому Державна екологічна інспекція у Херсонській області звернулась до Херсонського окружного адміністративного суду з позовом. І просить суд застосувати до ТОВ «Подрібнювач» заходи реагування у сфері державного нагляду (контролю) у вигляді зупинення господарської діяльності до отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами та отримання висновку оцінки впливу на довкілля.