Херсонці з будинку «гнучкої» схеми просять переселення, але їх знову накормили обіцянками про інвесторів

15 вересня мер Херсона Ігор Колихаєв провів особистий прийом громадян. На зустріч потрапила і мешканка з аварійної квартири, що знаходиться в будинку «гнучкої» конструктивної схеми, розташованої на вулиці Людвіка Заменгофа.

Технічний стан даного багатоквартирного будинку визнано як незадовільний. Ще у 2018 році його включили до Програми поетапного відселення мешканців житлових будинків «гнучкої» конструктивної схеми у м. Херсоні на 2017-2022 роки, але фінансування за програмою не здійснювалося. У 2019 році зазначений багатоповерховий будинок відносився до 4-ї категорії аварійності, а після укріплення – до третьої, тобто такий, що непридатний для нормальної експлуатації.

Директор департаменту містобудування, архітектури Михайло Жаров зазначив, що 23 липня відбулося засідання сесії, де прийнято рішення передати інвестиційно привабливі земельні ділянки під багатоквартирне будівництво. І, як передає прес-служба мерії, при укладанні інвестиційних договорів щодо будівництва багатоквартирних будинків міська рада передбачить умови, за яких ряд кватир у новозбудованих спорудах передадуть жителям аварійних будинків, аби розпочати процес переселення людей. За словами Колихаєва, зараз шукають інвесторів.

Такі балачки-обіцянки мешканці цього та схожих будинків чують роками і продовжують жити в квартирах, які руйнуються. Багато хто вже покинув житло й переїхав до родичів чи в інші міста. Але є чимало сімей, яким діватися нікуди.

На фото Гривни одна з квартир у будинку на вулиці Людвіка Заменгофа.