Херсонцям, які отримують опалення від ТЕЦ, пропонують переходити на автономку

Як передає міськрада Херсона, якщо в якихось будинках взимку повітря важко назвати теплим – непотрібно роками страждати від холоду, можна відмовитися від послуг Херсонської ТЕЦ і перейти на автономне опалення. Але це мають бути не окремі квартири, а весь будинок разом. Такі рішення приймаються на загальних зборах усіх мешканців будинку.

Цей посил від міської влади містяни чують не перший рік. Але абоненти ТЕЦ, не дивлячись, на високі тарифи та навіть запропоновану в минулому році фінансову допомогу з бюджету міста, взагалі не поспішають відмовлятися від централізованного теплопостачання. Їм зручно, ТЕЦ подає хороший теплоносій, а на автономку грошей у переважної більшості споживачів не вистачає.

Відрізатися пропонують містянам, які проживають у старому центрі. А там більшість — це пенсіонери, які отримують субсидію, завдяки чому сплачують за опалення. Не кожна родина знайде на встановлення опалення 70 тисяч гривень (а то й більше). Та й ціни на газ та електрику сьогодні не ті.

До речі, цього року новий мер Ігор Колихаєв не пропонує абонентам ТЕЦ ніякої фіндопомоги для переходу на автономне опалення, як це було при Миколаєнку. Мабуть через те, що ні з чого вже допомагати — із бюджету все витрачено на ремонти в мерії, Потьомкінський сквер, дворик будівлі мерії та інше. Тобто на особисті забаганки нашого новго очільника, щоб Ігорю Вікторивичу працювалося красиво.