Херсонцям треба поспішити позбутися грошей, які перестають ходити

У більшості магазинах Херсона можна зустріти оголошення, що з 1 жовтня перестають приймати монети по 25 копійок та старі купюри. Також є фото тих купюр. Але херсонці таких вже давно не бачили. Вони хіба що залишилися в нумізматів.

Дивує те, що копійки не братимуть різко з 1 жовтня, а не вилучають поступово.

На сайті Нацбанку України дійсно bank.gov.ua вказано, що монети номіналом 25 копійокі гривневі банкноти старих зразків перестають бути засобом платежу з 1 жовтня 2020 року. Йдеться про всі банкноти гривні, введені в обіг до 2003 року.

Монети номіналом 25 копійок зараз не розмінюються через вилучення з обігу монет номіналами 1, 2 та 5 копійок, яке відбулося торік. Завдяки їхньому вилученню з обігу ця проблема вирішиться.

Банкноти старого зразка, введені в обіг до 2003 року, вже майже не використовуються. Зараз їх залишається в обігу близько 1,8% від загальної кількості банкнот в обігу, повідомляє банк.

Але хто їх взагалі бачив нещодавно? Хоча в херсонських заощадливих пенсіонерів можуть бути…

Із 1 жовтня всі магазини, ресторани, заклади сфери побуту мають припинити приймати вказані гроші, а залишки таких монет і банкнот до 16 жовтня здати до кас банків.

Водночас громадяни зможуть безкоштовно обміняти монети номіналом 25 копійок і старі банкноти, введені в обіг до року, на монети та банкноти інших номіналів упродовж трьох років:

— в усіх українських банках – упродовж одного року – до 30 вересня 2021 року;

— в НБУ та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзен Банк Аваль, ПУМБ) – упродовж трьох років – до 30 вересня 2023 року.

Тож, краще поспішіти витрати монети по 25 копійок, ніж потім шукати, де їх приймають.