«Херсонводоканал» чекає грантове обладнання для виробництва гіпохлориту натрію

У рамках реалізації міжнародного проекту «Безпечна вода для Херсона» «Херсонводоканал» невдовзі отримає сучасне європейське устаткування для виробництва гіпохлориту натрію зі звичайної повареної солі на одній із насосних станцій.
Про це повідомили на підприємстві та нагадали, що в вересні минулого року водоканал
першим в Україні отримав європейський грант на реалізацію «твердого проекту» у сумі 100 000 євро. Проект був підготовлений Асоціацією водоканалів Словаччини разом із Асоціацією водоканалів України та «Херсонводоканалом» і став переможцем у конкурсі, який був оголошений Міністерством закордонних справ Словаччини та Словацькою агенцією з міжнародного співробітництва та розвитку.

Строк реалізації проекту – вересень 2019 — січень 2021 року. 
Незважаючи на карантинні обмеження, словацькі колеги зробили все можливе, щоб дотриматися термінів реалізації проекту. Вони вже підготували до відправлення в Херсон все необхідне устаткування.
Виробництво гіпохлориту натрію – речовини для знезараження питної води — на одній із шести водопровідних станцій у Херсоні дозволить заощадити до 60% коштів, які витрачаються на знезараження води на насосній станції водопроводу №4 та уникнути перебоїв у постачанні реагенту виробником-монополістом, повідомляє водоканал Херсона.

Наступним етапом необхідно доставити обладнання із Словаччини до Херсону. Водоканал сподівається на безкоштовне розтаможення подарунку для херсонців. Тепер слово за нашими чиновниками, пише сайт водоканалу.

Невже грант не передбачає нюанси з фінансування по перевезенню та розтаможуванню?