Мер Херсона задумав скоротити кількість шкіл — всі утримувати не вистачає грошей

Міський голова Херсона Ігор Колихаєв каже, що ознайомився зі статистикою всіх шкіл Херсонської міської територіальної громади і їх треба оптимізувати.

«Десь заповнюваність 117%, десь 87%, а є 12% та і6%. У кожній з цих шкіл завжди треба щось лагодити, ремонтувати чи будувати: дах, харчоблок, систему опалення, новий санвузол, спортивний майданчик чи дати нове технічне оснащення. Бюджет такого навантаження не витримає. Щоб в одну установу вкласти, доводиться з іншої забрати. Це неправильно. Бюджет освіти – 2 млрд грн. Цього вистачить, щоб зробити все якісно. Але потрібні оптимізація та стратегія розвитку»,– зазначив Ігор Колихаєв.

Наталія Журженко, начальниця управління освіти, відповіла, що стратегія є, вона передбачає усунення недоліків, зазначених в аудиті, також розглядаються можливості об’єднання деяких шкіл з малою комплектацією.

Міського голову стратегія в такому вигляді не вразила. Він зауважив, що завдання давалося дещо інше: створити робочу групу, до якої входитимуть фахівці з освітнього процесу – як приклад, із 30, 1, 3, 6 шкіл, фахівці з дитячих садочків. Це потрібно, щоб розробити справжню, дієву, реальну стратегію розвитку освіти. Яка, на думку мера, передбачає скорочення кількості шкіл.