Мінюст буде оскаржувати рішення суду щодо відміни постанови про новий правопис, що виборола дівчинка з Херсона

У Міністерстві юстиції України заявили, що оскаржать рішення Окружного адміністративного суду Києва (ОАСК), який скасував у четвер, 28 січня, урядову постанову про введення нового українського правопису. Про це повідомив Мін’юст на своїй сторінці в Facebook.

Про перемогу в суді школярки з Херсона саме 28 січня повідомив херсонський адвокат Дмитро Ільченко.

«Щойно Окружний адмінсуд міста Києва задовольнив наш позов та скасував Постанову КМУ про так званий «новий правопис», — написав він у соцмережі. — Нагадую, це той самий правопис, в якому запроваджують «павзу», «Атени», проєкт та Марта замість Марфи. Підставою позову було те, що уряд не має права змінювати правопис, оскільки це не є його компетенцією. Також під час розгляду з’ясувалося, що » мовна комісія» мала суттєві суперечки та не розробляла правопис саме в тій редакції, в якій він був затверджений урядом. Тобто в наш правопис вносилися зміни, фактичо, на колінах. Рішення вступає в силу після його апеляційного перегляду — якщо КМУ подасть апеляцію. Нагадую, що позов був направлений на захист української мови від її спотворення на користь регіональниї діалектів».

Нагадаймо, в 2019 році 12-річна школярка з мамою вирішили позиватися до суду щодо визнання протиправною та нечинною постанову Кабміну про новий український правопис.