Міська влада Херсона збирається повісити на плечі громади мільйонні кредити

Судячи з останніх подій, нова влада Херсона має намір понабирати мільйонні кредити та повісити їх на громаду міста.

На сесії міськради Херсона 20 травня депутати своїми голосами дали згоду на будування заводу з переробки сміття. Як повідомляв Херсон наизнанку, сміттєпереробне підприємство буде називатися — ТОВ «Херсонський завод з переробки відходів». Засновники — КП «Херсонський міський центр земельно-майнових відносин» та ТОВ «Німецько-українське підприємство БІТ». Але в нашого КП акцій менше — 49%.

Попередня вартість будівництва, яка озвучувалася — 25 мільйонів євро. Тобто трохи менше ніж половину цієї суми міськраді Херсона треба кредитувати (бо в бюджеті таких грошей немає), і начебто гроші під проценти готова дати нам Німеччина.

«Ще одна приємна новина на цьому тижні, — як написав депутат із команди мера Колихаєва Ілля Карамаліков. — Вчора ми прийняли на сесії рішення щодо надання згоди на підписання договору лізингу для закупівлі автобусів для нашого міста та вчора ж на кредитній раді «Укргазбанку» було узгоджено підписання з міської радою цього договору. Таким чином місто найближчим часом отримує 30 нових автобусів. Рухаємось далі. Нам тут жити!»

Чого йому радісно — бо вважає це перемогою команди, а не кабалою. Вони хоч розуміють, яка ціна такої «перемоги»? Сьогодні колихаєвці наберуть кредитів на мільйони, а завтра закінчиться їх строк при владі й згадуй як звали. А як віддавати такі суми та з яких ресурсів черпати, коли в місті крім торгівлі — купи-продай — нічого не функціонує?

Херсон вже має єврокредит, угоду на який підписав в 2014-му колишній директор КП «Херсотеплоенерго» Володимир Пепель — нині заступник мера Колихаєва. А виплачувати проценти тепер нічим — люди не платять за опалення вчасно, газ дорогий. Тобто гроші тягнуть треба з бюджета міста. Та Пепель, який відповідає за сферу ЖКХ, знову радий старатися. А якщо щось піде не так, він знову втече на якесь приватне підприємство, як це зробив в 2017 році. Вони всі втечуть, а проблеми — громаді…