«Муніципальна охорона» Харкова заробляє 20 мільйонів на рік, а таке ж КП у Херсоні поки що тільки тягне гроші з бюджету

Секретар міськради Херсона Галина Лугова, яка разом із депутатами кілька днів перебувала у Харькові (переймали досвід), вразилася діяльністю харківської «Муніципальної охорони». Тамошнє КП не тягне гроші з бюджету, а за рік заробляє 20 млн гривень.

«Кілька слів хочеться сказати про питання, на яке ми хотіли отримати відповідь від харківських колег «Муніципальна варта», в Харкові це КП називається «Муніципальна охорона». На питання які повноваження покладені на КП, керівник Шовкопляс Микола Іванович відповідає комунальна охоронна діяльність! В штаті 500 осіб. (В місті близько 400 освітніх лише, закладів) КП надає послуги всім бажаючим підприємствам, навіть в інших містах! Тобто підприємство фінансується не за рахунок бюджету, а за рахунок свого заробітку. За рік КП заробляє близько 20 млн грн. Функції, які ми плануємо ввести зараз на наше КП, заплановані також Харківською міською радою, і тішить те, що наші бачення співпадають, тому що у виграші будуть лише наші жителі», — написала вона на своїй сторінці в соцмережі.

Нагадаємо, в Херсоні ще в квітні цього року було створене КП «Муніципальна варта». На сесії депутати виділили 1 млн гривень фінпідтримки цьому КП. Там є директор і є співробітники, кількість яких тримають у секреті. Ніде на офіційному сайті інформації про це немає. Але є документ, де значиться, що на зарплату цим співробітникам за два місяці витратили 400 тисяч гривень, десятки тисяч пішли на купівлю інвентарю. Якого — не уточнюють. На останній сесії міськради цьому КП до кінця року передбачили в цілому майже 6 млн гривень.

Що нині роблять співробітники варти в Херсоні — теж невідомо.

Тому поки що це підприємство, не заробляє, а витрясає кошти з міського бюджету.