На Херсонщині хочуть в два-три рази більше тестувати на COVID, а кількість лабораторій та сама

В Херсонській області хочуть проводити більше тестувань на коронавірус. На селекторній нараді заступник голови облдержадміністрації Вадим Чабан повідомив, що Кабінетом Міністрів поставлено завдання збільшити кількість ПЛР-тестувань. Технічні можливості наших лабораторії дозволяють збільшити кількість тестів у півтора-два рази.

Можна і в 5 разів більше, та де брати додаткових фахівців? Нині спеціалістів не вистачає, як і лабораторій по області.

Крім того, Вадим Чабан повідомив, що від сьогодні в області запрацює повністю електронна система моніторингу відбору проб та проведення ПЛР-тестувань. Також впровадження електронної системи дозволяє встановлювати контроль за режимом самоізоляції осіб, які контактували з хворими на COVID-19.

“Після того, як запрацює електронна система, керівники РДА мають координувати роботу органів Національної поліції та місцевого самоврядування стосовно організації роботи за дотриманням громадянами режиму самоізоляції”, — додав Вадим Чабан.

Зараз в області в наявності 11562 ПЛР-тестів та 12535 ІФА-тестів. На Херсонщині ІФА-тестування проводить 11 лабораторій, а ПЛР-тестування — 3 лабораторії, одна з яких приватна.