На Херсонщині острів Бірючий у 2020 році відвідали лише 570 туристів

Понад 3,7 мільйонів гостей за даними одного із українських мобільних операторів за 11 місяців цього року відвідали Херсонщину. Про це повідомляє сайт ОДА.

За інформацією управління туризму та курортів Херсонської облдержадміністрації, окрім уже звичного напрямку – узбережь Чорного та Азовського морів, відпочивальники також цікавились об’єктами природно-заповідного фонду регіону. Відтак, біосферний заповідник «Асканія Нова» став найпопулярнішим серед українців місцем для відвідування у 2020 році. Надзвичайний ажіотаж тут спостерігався у вихідні, а графік відвідувань туристичної локації був розписаний на декілька місяців вперед. Загалом «Асканію Нову» відвідали понад 97,5 тисяч туристів – найбільше за останні 5 років. 
Надзвичайно зріс і рівень зацікавленості українців до ще однієї туристичної локації Херсонщини – Національного природного парку «Олешківські піски». Цьогоріч найбільшу в Європі пустелю відвідали  понад 11,6 тисяч гостей області. Це на 135 % більше, ніж в минулому році.  
Власний туристичний рекорд встановив Національний природний парк «Джарилгацький», адже найбільший безлюдний острів у Європі відвідало найбільше туристів за всю історію його існування. Понад 57,3 тисячі людей.
Своєю прогресивністю та унікальними природними багатствами приваблює туристів також Національний парк «Нижньодніпровський». У 2020 році його екскурсійними послугами скористалися понад 7,5 тисяч людей – на 79% більше, ніж минулоріч.
Є над чим попрацювати Національному природному парку «Азово-Сивашський» та Чорноморському біосферному заповіднику, які за підсумками туристичного сезону, на превеликий жаль, продемонстрували негативну динаміку відвідувань. Для прикладу, неповторний острів Бірючий у 2020 році відвідали лише 570 екскурсантів, тоді як минулоріч цей показник сягав майже 8 тисяч людей. У Чорноморському біосферному заповіднику рівень відвідуваності у порівнянні з минулим роком знизився на 82 % — з 2218 до 400 осіб.