На Херсонщині перевіряли інтернати для літніх людей — за законом працюють менше половини

На Херсонщині перевіряли роботу установ, які надають послуги з проживання, утримання людей похилого віку й осіб з інвалідністю. Менше половини з них працюють за нормами закону, інші — з порушеннями

На сьогодні в області діє 51 такий заклад: 39 – комунальної власності, 12 – приватної. Серед комунальних лише 23 надають соціальні послуги відповідно до законодавства, серед приватних – жоден. Тому на порушників робоча група з числа представників ОДА склала довідки про виявлені порушення.

Зокрема ГУ нацполіція в Херсонській області відкрила 1 кримінальне провадження за фактом незаконного утримання осіб, яких тримають проти їх волі, складено 5 протоколів про адмінправопорушення за відсутність дозволу на надання послуг з догляду та забезпечення проживання для осіб з розумовими вадами й наркозалежних.

Також ГУ ДСНС у Херсонській області до суду направлено позов щодо припинення діяльності одного з приватних будинків для людей похилого віку. Оскільки в ньому наявні порушення в сфері пожежної та техногенної безпеки. Головам РДА та ОТГ доручено забезпечити відповідні перевірки на своїх територіях.