На Херсонщині підрядник утеплив тепломережу та «наварив» понад мільйон гривень

Поліція Херсонщини разом із обласною прокуратурою розслідували кримінальне провадження про причетність посадових осіб теплопостачального підприємства до незаконного привласнення більше 1 мільйона 400 тисяч гривень керівником підрядної організації, що проводила ремонт тепломереж.

Нині досудове розслідування завершено та обвинувальний акт направлений на розгляд суду.

Як розповів заступник начальника слідчого управління поліції області Віктор Баранецький, поліцейські встановили, що наприкінці 2018 року теплопостачальне підприємство уклало договір із однією з ремонтних організацій з м. Кривій Ріг на проведення капітального ремонту ділянки тепломережі. У січні 2019 року підприємства переглянули умови договору та уклали додаткову угоду, згідно з якою вартість ремонту сягнула більше 4,5 мільйона гривень. Тепловики вже за кілька днів перерахували на рахунок ремонтної організації 100-відсоткову передоплату, яку її керівник того ж дня зняв у повній сумі.

Згодом були проведені ремонтні роботи, після чого тимчасово виконуючий обов’язки гендиректора та начальник тепломереж підписали акти виконаних робіт. Однак, як встановило слідство, посадові особи в порушення своїх службових обов’язків своєчасно не забезпечили здійснення нагляду за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, контроль за якістю та обсягом виконаних будівельних робіт із капітального ремонту теплової ізоляції тепломагістралі. Цим скористався керівник підрядної організації та в акти вписав завідомо завищені витрати на виконання робіт, завищені обсяги використаних матеріалів та вартість будівельних матеріалів при виконанні робіт.

У результаті підрядник «зекономив» для себе 1 406 000 гривень. Вина усіх фігурантів підтверджується висновками фахівців судової будівельно-технічної експертизи та іншими доказами. Нині директор підрядної організації обвинувачується в скоєнні кримінального правопорушення. Дії тепловиків кваліфіковані, як службова недбалість.

Як припускають мешканці Херсона, мова йде про місцеву ТЕЦ, хоча поки правоохоронці цього не вказують.

Фото ілюстративне