На Херсонщині загинуло 2000 птахів — відкрито 9 кримінальних справ щодо забруднення земель

На Херсонщині внаслідок отруєння хімічними засобами захисту рослин уже загинуло майже 2000 птахів, серед них чимало червонокнижних. Про цю проблему говорило керівництво області під час засідання Комітету Верховної Ради з питань екологічної політики та природокористування. Дослідження показали, що причиною загибелі птахів у заповідниуа «Асканія-Нова» стало отруєне зерно, оброблене агрохімікатом бродифактум, який використовують для боротьби з гризунами.

Відкрито 9 кримінальних проваджень за фактом забруднення або псування земель за ознаками складу кримінального правопорушення. Також було прийнято рішення щодо необхідності напрацювання змін до законодавства України, що регламентує поводження з агрохімікатами, а також вжиття оперативних дій для заборони використання бродифакуму на території Херсонської області.

Так, за останній тиждень було здійснено виїзд до села Сокорики Каховського району, де проведено зустріч з керівниками сільськогосподарських підприємств щодо обмеження застосування в 40 –кілометровій зоні, прилеглій до заповідника «Асканія-Нова», родентицидів із діючою речовиною бродіфакуму й бродівіду, а також з питання утилізації протруєного зерна, яке використовувалося для боротьби з гризунами.