«Нафтогаз» нарахував жителям Херсонщини оплату, але деякі споживачі не згодні з сумами

«Нафтогаз» уже виставив жителям Херсонщини рахунки за опалення за грудень. Один кубический метр для тих споживачів, які залишалися минулого місяця в компанії як у «постачальника останньої надії», коштує 6,77 грн. Якщо ви хочете дізнатися, скільки платити вам, треба зайти на сайт «Нафтогазу», обрати розділ «Постачальник останньої надії», ввести свій код ІЕС (код енергетичної ідентифікації суб’єкта ринку природного газу), який можна дізнатися в особистому кабінеті на сайті «Херсонгазу» чи особисто звернутися на підприємство за ним.

На сайті «Нафтогазу» є посилання для онлайн-оплати, а також можна виписати реквізити, куди платити за газ компанії. Крім того, була інформація, що «Нафтогаз» надсилатиме платіжки своїм абонентам. Але, чесно кажучи, не віриться, що таке станеться. Та якщо й відбудеться розсилка, то поштою платіжка прийде ой як не скоро.

До речі, щодо рахунків від «Нафтогазу», то вже є непорозуміння. Одна херсонка написала в соцмережі, що 9 січня на сайті була для неї сума для оплати за газ 3 тисячі гривень, а вже 11 січня, коли вона хотіла заплатити за послугу – 4 тисячі. Також вона повідомила, що не може додзвонитися до операторів, немає з’єднання. Можливо, жінка щось не зрозуміла чи не там подивилася інформацію? Та це не поодинокий випадок.

Херсонець Володимир, який у грудні уклав угоду на постачання газу з «Нафтогазом», розповів, що не чекав рахунку від компанії, а сам порахував за тарифом 6,33 гривні за куб (тариф «місячний»), який було вказано в його особистому кабінеті, та заплатив за послугу. Та згодом вирішив перевірити, чи є нарахування від компанії.

«Що цікаво – сума була більша, ніж я заплатив, а обсяг газу сходився, – говорить читач. – Нарахована сума компанією була розбита на дві частини й порахована за двома тарифами: по 6,33 і 6,77 грн за куб. Тому різниця між тим, що я заплатив і нарахуванням складала 100 гривень з копійками. Мене це здивувало, адже в особистому кабінеті вказано мій тариф – 6,33 грн. Коли я звернув увагу на дати з розірваними сумами, тоді я здогадався, що до 14 грудня мені пораховано газ за тарифом «останньої надії» – 6,77 грн, а потім я вже став абонентом «Нафтогазу» та отримав тариф 6,33 грн. Може так і правильно, але ніхто про це не попереджав, тому я гадав, що за весь грудень маю заплатити по 6,33 грн. Роз’яснень із цього приводу не було взагалі».

Можна уявити, скільки буде непорозумінь за такою системою розрахунків і відсутності живого зв’язку з оператором. Як робити звірку бабусям, яким взагалі важко зрозуміти цю систему онлайн?

До речі, кому потрібні телефони «Нафтогазу»: 066-300-28-88, 098-300-28-88, 093-300-28-88. Але якщо ви не зможете додзвонитися через перевантаження ліній, претензії не до газети «Гривна». Ми просто надали вам корисну інформацію з сайту «Нафтогазу».

Гривна, Альона ШНАБСЬКА