«Нафтогаз» залишив абонентів із Херсонщини без місячної ціни на газ, а запропонував лише річну

Майже всі обласні постачальники газу (в тому числі й «Херсонська обласна енергокомпанія) вимушені купувати газ у «Нафтогазу», і звісно, не мають можливості запропонувати річну ціну нижчу, ніж у Компанії (7,96 грн за куб). А тому, щоб зберегти клієнтів, їм доводиться вигадувати місячні тарифи, квартальні, в яких вартість блакитного палива трохи нижча, ніж у річній пропозиції, передає Гривна.

Зокрема в Херсонської енергокомпанії тарифи чималі:

  • БАЗОВА РІЧНА ціна на природний газ для потреб населення з 1 травня 2021 по 30 квітня 2022 року становить 13,50 грн. за 1 м3  (з ПДВ).
  • МІСЯЧНА ціна на природний газ для потреб населення з 1 травня 2021 по 31 травня 2021 року становить 10,50 грн. за 1 м3  (з ПДВ).

А от «Нафтогаз» і так пречудово почувається, маючи вже понад півтора мільйона клієнтів із населення. Станом на 29 квітня «Нафтогаз України» обслуговував понад 13% ринку, постачаючи газ 950 тисячам домогосподарств. Ще 660 тисяч клієнтів компанія забезпечувала паливом як постачальник «останньої надії». В «Нафтогазі» навіть не розробили інші варіанти тарифів для клієнтів – діє тільки річний під 8 гривень за куб. А може, споживач хоче влітку платити менше? Хіба це не порушення прав споживачів на вибір ціни? Що ж тоді коштує ваш закон про ринок газу?

Журналіст Гривни зателефонувала оператору «Нафтогазу» й запитала про можливість переходу з «фіксованого» тарифу на «місячний». Але оператор відповіла, що його не розробили. Мовляв, є тільки річний, зараз працюють над розробленням «місячного». А що там «працювати», коли місячну ціну має диктувати ринок? Інші ж постачальники розробили місячний тариф і за травень, і за червень. А «Нафтогаз» що ж? Із усього виходить, що ніякого ринку газу для населення немає. Він є для тих, хто видобуває наші природні багатства та спекулює ними. Нині право встановлювати ціну уряд просто віддав «Нафтогазу».