Озимі посіви на Херсонщині почали страждати від нестачі вологи

За інформацією Херсонського обласного центру з гідрометеорології, в грунті на полях області не вистачає вологи, тож деякі посіви страждають.

Упродовж тижня з 19 квітня по 27 травня для розвитку сільськогосподарських культур складались задовільні умови. Розподіл опадів, які пройшли, був нерівномірним та не значним, відбулось зволоження лише верхнього шару ґрунту. На більшій території області зволоження ґрунту залишилось на досить низькому рівні й оцінюється як недостатнє.

Місцями запаси продуктивної вологи у метровому шарі ґрунту під пшеницею озимою та ячменем ярим знизились до критично низьких показників, що призвело до передчасного пожовтіння листків нижнього ярусу.

На даний час поки що посіви озимих зернових культур, ріпаку озимого та багаторічних трав знаходяться у доброму та задовільному стані. Місцями відмічалось пошкодження рослин шкідниками та заселення посівів злаковими мухами, п’явицею, попелицею, трипсами, хлібним пильщиком, та клопом шкідливим черепашкою. Із захворювань спостерігається септоріоз, борошниста роса, іржа, перінофороз.