Патрульні Херсонщини розповіли про нові правила: де мають бути руки водія й що робити пасажиру

Патрульна поліція Херсонщина на своїй сторінці в «Фейсбуці» вирішала попередити водіїв про зміну в статті 16 ЗУ України «Про дорожній рух». Там саме про поведінку автомобіліста, коли його зупиняє патрульний: де мають бути руки і що робити пасажиру.

Встановлено обов’язок водія:

  • виконувати передбачені законом вимоги поліцейського, під час зупинки на вимогу поліцейського тримати руки в полі його зору і не виходити з транспортного засобу без дозволу поліцейського;
  • пасажиру перебувати на своєму місці до розпорядження або вимоги поліцейського. На вимогу поліцейського вийти з авто;
  • водію на вимогу поліцейського не просто «пред’явити» посвідчення водія, свідоцтво про реєстрацію та поліс, як раніше, а пред’явити документи в спосіб, що дає можливість поліцейському прочитати та зафіксувати дані, що містяться в цих документах. Відповідне право поліцейського вимагати це додатково закріплене в ст. 32 ЗУ «Про Національну поліцію».

Під цією інформацією обурився херсонець Александр Бондаренко: «А какое отношение полиция имеет к пасажиру: выйти, зайти, сесть, встать. Так как полиция действует беззаконно как показывают видео с инета, то все просто боятся таких оборотней, но и есть нормальные полицейские. И если пассажир боится выйти на оборотней, что в этом случае делать, вызывать 102?»