Площу зрошувальних земель на Херсонщині зможуть подвоїти лише через 10 років

У 1990-ті роки з полів Херсонщини розтягли майже всю зрошувану систему, покрали та поздавали на металобрухт. А тепер намаються повернути втрачене. Безумовно, в нашому Південному регіоні без поливу не буде доброго врожаю.

Про плани розвитку розповів губернатор Херсонщини Сергій Козир.

«Зараз зрошенням в Херсонській області охоплено всього 320 тисяч гектарів. Цього явно недостатньо, а тому для команди облдержадміністрації пріоритетне завдання — відновлення зрошувальних мереж до проектної потужності 427,1 тис. га та її розширення до 600 тис. га до 2030 року», — багатіє думкою очільник області.

Зараз на Херсонщині впроваджується регіональний пілотний проект — створення Інвестиційного парку “Відновлення зрошення на Херсонщині”, який передбачає реконструкцію зрошувальних систем на площі 63,6 тис. га в 7 територіальних громадах. У рамках проекту “Магніти України” до Офісу Президента подано 9 регіональних проектів із розвитку та відновлення зрошувальних мереж.

Крім того, в область залучено проект USAID-АГРО, яким буде надано субгрант на створення Організації водокористувачів у Херсонській області та підтримки відновлення та модернізації зрошувальних мереж.

Плани — великі, як у кожного наступного губернатора, але без державних грошей та інвесторів на їхню реалізацію сподіватися не доводиться.