Пропонують увести штраф за образу вчителя — 5100 гривень, а за алкоголь у школі — 10200 гривень

У Верховній Раді зареєстровано законопроект щодо забезпечення захисту педагогічних, науково-педагогічних та наукових працівників» № 2279. Про це свідчать дані на парламентському інтернет-порталі.

Із метою посилення законодавчого захисту педагогів від погроз, образ, переслідування, фізичного насильства пропонується внести зміни до Закону «Про освіту», щоб передбачити додаткові гарантії поваги до особистості, честі та гідності, справедливого та шанобливого ставлення до працівників навчальних закладів із боку учасників освітнього процесу та інших осіб.

Також пропонується доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення новими статтями:

• ст. 173-5, якою передбачити адміністративну відповідальність за вчинення образи, тобто умисного приниження честі та гідності особи, виражене в непристойній формі, переслідування, психічного чи фізичного насильства, а рівно погрози його застосування, стосовно педагогічного, науково-педагогічного або наукового працівника та передбачити покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн.);

• ст. 179-1, якою передбачити адміністративну відповідальність за розпивання алкогольних, слабоалкогольних напоїв або вживання наркотичних засобів, психотропних речовин чи їх аналогів у закладах освіти та передбачити покарання у вигляді накладення штрафу у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (10200 грн.).

krivbass.city