Прикинулися рибпромисловцями та виловили 700 кіло риби на території нацпарку під Забаріно

7 листопада працівники відділення поліції в порту «Херсон» на території Національного природнього парку «Нижньодніпровський» в акваторії р. Дніпро виявили браконьєрів, які незаконним знаряддям лову виловили понад 700 кг. За попередніми підрахунками порушники завдали збитків природньому середовищу на 67 тисяч гривень.   

Як розповів начальник відділення поліції в порту «Херсон» Максим Жарков, поліцейські патрулювали акваторію Голопристанського району. Поблизу с. Забарине інспектори помітили човен із трьома чоловіками на борту. Правопорушники назвались промисловими рибалками, але в їх документах правоохоронці виявили ряд грубих порушень ведення рибного промислу. На всіх сітках не було жодної бірки, які підтверджують законність вилову. Двигун встановлений на човні був набагато потужнішим, ніж зазначено в наявних документах, крім того в судноводія була відсутня категорія на право керування таким водним транспортом. Також поліцейські встановили, що журнал обліку виловлених водних біоресурсів не ведеться з початку жовтня поточного року, що свідчить про систематичне укриття вилову.  

У правопорушників поліцейські вилучили 48 мисинових сіток, загальною довжиною 3600 метрів. В незаконних знаряддях лову було понад 700 кг риби різних видів, а саме: карась сріблястий, лящ, білий амур, судак, окунь, короп та щука.

На місце події була викликана слідчо-оперативна група Голопристанського відділення поліції.