Село Станіслав — одне з небагатьох на Херсонщині, де запроваджено роздільний збір сміття

Село Станіслав Білозерського району — одне з небагатьох, де запроваджено роздільний збір сміття. Навіть у Херсоні спеціальні сміттєві баки для роздільного збору сміття є тільки в кількох ОСББ.

«Ось такі тюки виходять із пластикових пляшок, які зібрано на майданчиках роздільного збору відходів в громаді.
Вага одного тюку коливається від 50 до 60 кг. Далі їх чекає переробка. А ще до червня 2019 року пластикові пляшки відправлялися до сміттєзвалища», — написав у соцмережі голова Станіславської ОТГ Володимир Желуденко.

Майданчики із роздільного збору відходів в ОТГ було встановлено в рамках проекту «Будуймо охайну громаду разом» в липні-серпні 2019 року за підтримки партнера Програми DOBRE. Також було започатковано роздільний збір відходів в закладах освіти громади. В той же час було запроваджено централізований вивіз ТПВ від населення.

В грудні 2019 року за кошти інфраструктурної субвенції було придбано сміттєвоз.

«Цього року протягом травня-липня, за ініціативи молодіжної ради Станіславської громади, було реалізовано проект «Громада без сміття», в рамках якого було придбано промисловий гідравлічний прес зусиллям 5 тон для КП «Надія» та започатковано роздільний збір відходів у закладах культури громади та амбулаторії. Проект реалізовано за підтримки Програми DOBRE. Незабаром послуга централізованого вивезення ТПВ від населення буде запроваджена у с. Олександрівка, що після 25 жовтня увійде до складу Станіславської громади», — додав голова ОТГ.