Ціна реконструкції аеропорту «Херсон» зросла, як і відтягнувся кінцевий термін закінчення робіт

Проект реконструкції злітно-посадкової смуги аеропорту «Херсон» подорожчав майже на 40 млн грн. До того ж, як визнає його керівництво, роботи можуть не закінчити в обумовлений термін

Херсонські «повітряні ворота» увійшли до національної програми Президента України «Велике будівництво». Загальна кошторисна вартість реконструкції ЗПС становить понад 400 млн грн., які вже надійшли з державного бюджету. При цьому за рахунок коштів обласного бюджету та аеропорту за 4,7 млн грн. розроблено відповідний проект. Але тепер виявилося, що треба більше грошей.

Як пояснюють в облраді, виникли додаткові роботи фірми, що реконструює злітно-посадкову смугу. Несподіваною перешкодою стала нестійка основа під старими бетонними плитами. Тож підрядник, аби не порушити технології, перш ніж покласти шар нового асфальтобетону, видалив вологий ґрунт на глибину до 1,67 метра та засипав котлован придбаним піском. Це вилилося у додаткові 39 млн грн., які гарантує профінансувати уряд, але корегування проеекту необхідно здійснити за кошти обласного бюджету — на 200 тис. грн.

На сьогодні реконструкція ЗПС проведена на 60%. За попередньою інформацією, роботи б мали завершити до кінця 2021 року, але керівництво аеропорту поки що не дає гарантій щодо кінцевих термінів готовності аеропорту.

Проте, вже зараз ірландський лоукостер Ryanair висловив готовність першими запустити авіарейси з Херсона до Відня вже 2 січня 2022 року. Але одно бажання — це замало.