У Херсоні при мері Миколаєнку було 14 тисяч бродячих собак, а при Колихаєві лише 3 тисячі

За рік одна нестерилізована пара безпритульних собак у середньому лишає в Херсоні 16 нащадків, а далі ріст популяції збільшується в геометричній прогресії. Наразі в Херсоні близько 3 тисяч безпритульних собак і вирішення цього питання стоїть гостро, передає сайт мерії.

Це дуже дивна цифра. Адже в 2015 році зоозахисники нарахували аж 14 тисяч собак на вулицях. Проце писали ЗМІ. Невже вдалося стерилізацією зменшити популяцію аж на 11 тисяч псів за 6 останніх років?! Чи просто зараз при мері Колихаєві картина має виглядати кращою?

Так от за інформацією сайту мерії, 12 липня міський голова Ігор Колихаєв, секретар міської ради Галина Лугова та депутати міської ради розглядали презентовану громадськими організаціями та волонтерами міста Херсона програму по зменшенню кількості бездомних собак. Ініціаторами створення проекту виступили громадські організації «Шанс» (м.Олешки), «4 лапи» (с. Комишани), «Help animals» (Шуменський мікрорайон).

Спікер від зазначених громадських організацій, волонтер Роман Кучеревський розповів, що за основу проекту взято досвід Львівського комунального підприємства «Лев». Так, місту Львів за п’ять років вдалося скоротити чисельність безпритульних собак із 5 тисяч особин до 250. Лузери! В Херсоні й без проекту кудись поділись 11 тисяч собак.

Тепер кажуть треба все спеціальне: служба, клініка, реабілітація для тварин та фінансова допомога містянам на стерилізацію їхніх собак.

Так, давайте ще бюджетні кошти витрачати на любителів собак! Інших же проблем немає.