У «Херсонобленерго» обурилися: заступник мера Херсона дозволив собі поширити плітки щодо підприємства

«Відповідь Володимиру Пепелю щодо неправдивих висловлювань в адресу енергетиків». Стаття з таким заголовком була опублікована на офіційному сайті «Херсонобленерго». «Ого!» — сказали ми, і певно скажете ви, херсонці. Що ж за популістів Колихаєв зібрав навколо себе?

А передувало цій статті те, що заступник міського голови Херсона Володимир Пепель поширив недостовірну та викривлену інформацію стосовно ситуації щодо відсутності електропостачання в двох багатоквартирних будинках у мікрорайоні Таврійський (проспект 200 років Херсона №№ 3 і 7, а також кілька будинків приватного сектора). Він безпідставно публічно звинуватив АТ «Херсонобленерго» у бездіяльності в ліквідації аварійної ситуації. І це замість того, щоб негайно з’ясовувати причини та шукати вихід.  

«Шкода, що посадова особа Херсонської міської ради, яка достовірно володіє інформацією стосовно причин аварії у двох багатоквартирних будинках у мкр Таврійський, поширила через ЗМІ викривлені дані та плітки в адресу енергетиків, — говориться в статті обленерго. — Товариство ще раз наголошує, що ТП 690А, де вкотре сталося аварійне пошкодження кабельної лінії знаходиться у власності юридичної особи ВОХР (воєнізована охорона) АТ «Укрзалізниця»! Усі інші юридичні особи, в тому числі й АТ «Херсонобленерго», не мають жодних правових підстав, окрім власника, проводити в подібних електроустановках ремонти, модернізації. Такі роботи обмежені державними нормативними актами, а саме п.5.1.1. Правил безпечної експлуатації електроустановок, а також наражають робітників на смертельну небезпеку та тягнуть за собою значні штрафи порушнику.

До речі, така ж заборона стосується й енергетиків Комунального підприємства «Херсонміськсвітло», які також мають фахову освіту, допуска та досвід. Однак доручати їм порушувати законодавство та наражати на небезпеку в чужій електроустановці пан Пепель чомусь не став.

Заступник міського голови своєчасно НЕ встановив власника ТП 690А, не отримав від нього відповідного дозволу на проведення ремонтних робіт,  що в свою чергу призвело до довготривалої затримки початку ремонтних робіт та обурення населення. Тільки після домовленості Товариства з керівництвом АТ «Укрзалізниця» та особистого втручання Херсонського міського голови у вирішення проблеми, саме АТ «Херсонобленерго» отримало необхідний дозвіл, терміново надало необхідні матеріали для ремонту кабельної лінії, яких власник трансформаторної підстанції не мав, в результаті  чого енергопостачання до будинків було відновлено. Енергетичний об’єкт (ТП 690А) й надалі знаходиться у власності господаря (охоронного підрозділу  АТ «Укрзалізниця»), який, як усім зрозуміло, майбутні аварії усунути немає можливості, а населення й надалі залишається заручником.

Варто зауважити, що поширення пліток не вирішило проблему. Посадовим особам варто лише не займати чуже місце, досконало володіти ситуацією та, в першу чергу, мати бажання допомогти населенню, а не вдаватися до негативних висловлювань».

Якщо вже підприємство такої соціальної величини звернуло увагу на некомпетентність заступника мера Херсона, то Ігорю Колихаєву час визнати помилкове рішення про призначення Пепеля на посаду. Це його не перший промах, хоча не пропрацював і півроку. Чи варто було в команду брати «колишніх» (які працювали при екс-очільниках міста Сальдо та Миколаєнко). Адже було відразу зрозуміло (коли Пепель розпочав зводити рахунки з керівниками комунальних підприємств, управлінь, депутатами), що повернувся Пепель не задля розвитку міста.