У «Херсонобленерго» ненав’язливо порадили заступнику мера з ЖКГ працювати в інтересах громади

Ситуація: «Херсонобленерго» — заступник міського голови Пепепль — не вшухла, а має своє продовження.

Як повідомляв Херсон наизнанку, на сайті обленерго було опубліковано інформацію, що заступник міського голови Херсона Володимир Пепель поширив недостовірну та викривлену інформацію стосовно ситуації щодо відсутності електропостачання в двох багатоквартирних будинках у мікрорайоні Таврійський (проспект 200 років Херсона №№ 3 і 7, а також кілька будинків приватного сектора). Він безпідставно публічно звинуватив АТ «Херсонобленерго» в бездіяльності в ліквідації аварійної ситуації. І це замість того, щоб негайно з’ясовувати причини та шукати вихід. 

Так от, на сайті обленерго опубліковали ще одну статтю — «Дружня порада Володимиру Пепелю у виборі шляху» — і ненав’язливо порадили чиновнику «працювати в інтересах територіальних громад».

«На шпальтах регіональних ЗМІ з’явилася інформація про нібито конфлікт між АТ “Херсонобленерго” та керівництвом Херсонської міської ради, причиною якого стала аварія на ТП 690А, що належить АТ “Укрзалізниця” та знеструмлення багатоповерхівок мкрн Таврійський, що викликало масове незадоволення населення, — говориться в повідомленні обленерго. — Звертаємо увагу, що Товариство не мало, і надалі не буде мати конфліктів із жодним посадовцем, тому що єдиним завданням у енергетиків — є якісне обслуговування споживачів електричної енергії. 

Тепер до справи вирішення проблем у місті з електропостачання через підстанції, що не належать ані громаді міста, ані енергетикам… 4 березня 2004 року Херсонською міською радою прийнято рішення № 494 «Про прийняття до комунальної власності міської територіальної громади майнових комплексів трансформаторних підстанцій, якими постачається електрична енергія до житлових будинків міста, та  знаходяться на балансі інших суб’єктів підприємницької діяльності».

Так, 31 підстанцію, які, як зазначено «свого часу, всупереч чинному законодавству, не були передані до комунальної власності», вказаним рішенням міської ради вирішено протягом місяця прийняти в комунальну власність та передати на обслуговування енергетикам. Контроль за виконанням прийнятих рішень покладено на місцевого посадовця, УВАГА, пана Володимира Пепеля. Результатом п’ятнадцятирічної плідної праці є, як кажуть, «воз і нині там». Чекати й надалі немає сенсу. Тому, з метою можливості  проведення відновлювально-аварійних робіт в абонентських підстанціях, керівництво АТ «Херсонобленерго» на тижні вирушило до м. Київ в АТ “Укрзалізниця” для отримання необхідних дозволів та підписання відповідних договорів.

Володимиру Пепелю радимо ознайомитись з першою статтею, першого розділу Закону України «Про місцеве самоврядування», де визначена найголовніша  вимога до кожного місцевого посадовця — працювати в інтересах територіальних громад. Нам тут дійсно жити. У нас немає іншого міста, області чи України».

Виходить, що Пепель, будучи посадовою особою в міськраді в 2004 році, ще тоді, 15 років тому, мав виконати рішення сесії щодо прийняття на баланс майнових комплексів трансформаторних підстанцій. Але він того не зробив, а в нинішній ситуації ще й хотів перекласти провину на обленерго. Отакі люди «керували» процесами в місті 15 років тому, і новий мер Ігор Колихаєв, який нам обіцяв «новий Херсон», знову привів їх до влади…