У Херсонській лікарні Тропіних заборонили фотографувати територію та будівлю медзакладу

Керівництво Херсонської міської лікарні імені Афанасія та Ольги Тропіних вирішило заборонити фотографування территорію медзакладу та її приміщення. Про це заступник головного лікаря проінформувала пацієнтів за допомогою оголошення, яке вивісили на стіні в лікарні. Дивний наказ написали ще в 2019-му.

Сфотографував це оголошення та оприлюднив у соцмережі херсонець Дмитро Карлюка: «В травмпункті сфотографував витяг із наказу, який вивішений там на стінці. Питання до юристів або тих, хто на цьому знається — чиї права він порушує, чи фото цього витягу є несанкціонованою фотозйомкою? І взагалі що таке воно несанкціонована фотозйомка?»

Відповідать на запитання чоловіка почали інші містяни, серед яких був і юрист.

Володимир Молчанов: «Публічний простір. Але без пациєнтів, бо тут конфлікт з правом на дотримання медичної таємниці».

Дмитро Карлюка: «А от сама лікарня веде запис в травмпункті всюди камери. І до речі витяг з закону про захист персональних даних поруч вісить».

Адвокат Заремба Максим: «Трохи теорії. Відповідно до статті 307 ЦК фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою. Згода особи на знімання її на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку припускається, якщо зйомки проводяться відкрито на вулиці, на зборах, конференціях, мітингах та інших заходах публічного характеру. Тепер до практики. Лікарня — це вулиця? Ні. В лікарні проходить якийсь публічний захід? Ні. Без згоди зйомка фізичних осіб заборонена. І для журналістів також зйомка заборонена, бо таких привілеїв у них нема. Можуть знімати фасад будівлі. А лікарська таємниця і також конфіденційність стану здоров’я чи лікування — це все на додачу. Якщо рішенням власника буде оформлено заборону на зйомку, то вона заборонена з самого початку. Якщо такого оформлення немає, то вона можлива при згоді (в т.ч. мовчазній згоді). Щодо наказу головного лікаря, то треба з’ясувати його повноваження… В ідеалі, щоб міська рада ухвалила таке рішення».

Olya Holokhvastova: «Також треба добавити, що на комунальному некомерційному медичному закладі заборонити брати кошти з пацієнтів за огляд, обстеження, процедури медичні, фонд лікарні тощо. Це ж некомерційний заклад, тому коштів там немає бути, а ще й і комунальний на утримання якого виділяються кошти з бюджета міста!»