У «Херсонтеплоенерго» розповіли, на яку суму реалізовано проект по співпраці зі Світовим банком

У «Херсонтеплоенерго» спростували популістичні заяви щодо витраченої суми кредиту Світового банку, зроблені деякими депутатами під час сесії міськради Херсона 23 вересня

У соцмережі в групі МКП «Херсонтеплоенерго» опублікували інформацію, що деякі депутати своє небажання голосувати за питання фінансової допомоги теплопідприємству, яке може не розпочати опалювальний сезон через борги за електроенергію та газ, прикрили заявами, які не відповідають дійсності.

«Зокрема пролунало, що на херсонців «повісили» кредит Світового банку в 600 млн. грн. Та в сесійній залі, крім директора МКП «Херсонтеплоенерго» Сергія Харченка були обізнані люди, які відразу спростували некомпетентні висловлювання. Відтак, нагадаємо: Проект підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання України, який фінансується за рахунок коштів позики Міжнародного банку реконструкції та розвитку і спрямований на підвищення енергонезалежності, підписано між Україною та МБРР ще в 2014 році. Участь МКП «Херсонтеплоенерго» в реалізації проекту відбувається на підставі двох договорів субкредитування й однією зі сторін, зазначених в договорі, є саме Херсонська міська рада. За час реалізації проекту було профінансовано роботи не на 600 млн грн., а 110 млн грн. Ці кошти зі спеціального рахунку в Києві були направлені на фінансування реконструкції 5 котелень, ЦТП, встановлення 140 вузлів комерційного обліку тепла, на обладнання та техніку, необхідну для проведення робіт та усунення аварійних ситуацій, тощо», — говориться в повідомленні.

Як повідомляв «Херсон наизнанку», питання виділення фіндопомоги «Херсонтеплоенерго» розглядали близько двох годин. Виділили 10 млн грн. на погашення боргу за електроенергію та газ. Але ця сума не покрила всі борги, в тому числі й проблемне питання погашення заборгованності по зарплаті співробітникам.