У «Приватбанку» розповіли про причини непорозуміння з «Херсонводоканалом»

«Херсон наизнанку» сьогодні, 11 лютого, повідомив, що директор «Херсонводоканалу» Михайло Чемерис сповістив абонентів про розірвання договору з «Приватбанком» щодо приймання платежів.

Зокрема з платіжної системи Приват-24 банком прибрані шаблони з оплати послуг водоканалу. Причиною цього стало не погодження водоканалом умов договору на прийманням платежів, яким передбачено лише відповідальність водоканалу в вигляді штрафних санкцій.

«Протокол розбіжностей банк не підписує, а вдався до шантажу«, — написав в соцмережі директор водоканалу.

Пізніше з редакцією «Херсон наизнанку» телефоном зв’язався заступник керівника напрямку «Платежі населення й грошові перекази» Південно-Східного РУ (м.Херсон) «Приватбанку» Ніжурін Віктор. Він повідомив, що Херсонський міськводоканал не висвітлює всю інформацію та зазначив, що немає ніякого шантажу з боку банку.

За його словами, є вимога закону щодо ідентифікації клієнтів банку. Тобто будь-яка юрособа повинна надати повну інформацію про свою фінансову діяльність (в тому числі про керівний склад тощо). І це вимога НБУ, як наглядового органу. Але «Херсонводоканал» відмовився надати про себе всі данні, щоб пройти ідентифікацію.

Тоді керівництву водоканалу запропонували другий варант — укласти договір про обмін інформацією. Для цього треба було б підписати типовий договір, підготовлений банком. Але, за словами Віктора, водоканал захотів викинути з договору низку пунктів, які також стосуються фіндіяльності. Юристи банку відмовили, бо це вже буде не договір про обмін інформацією.

Тобто «Херсонводоканал» відмовився від двох запропонованих варіантів.

До речі, за словами Віктора, обленерго підписав з «Приватбанком» зазначений типовий договір.

Як запевнили в «Приватбанку», без вказаної процедури продовжити співпрацю з водоканалом неможливо, тому що банку доведеться за невиконання вимог НБУ сплачувати штрафні санкції.

Попри те, абоненти водоканалу зможуть сплачувати за послугу через «Приватбанк». Як зазначив Віктор Ніжурін, різниця буде в тому, що в системі не буде видно нарахування та борг (переплату) абонента.