У селі Степанівка п’ять дворів самовільно приєдналися до водомережі та крали воду

У квітні 2021 року під час обстеження водопровідних мереж в селі Степанівка на вулиці Горіховій фахівці «Херсонводоканалу» виявили 5 самовільних приєднань до міських водопровідних мереж. Про це повідомляє господарство.

27-29 квітня після попередження споживачів водоканал відключив ці домоволодіння від міських водопровідних мереж шляхом розкопки екскаватором водопровідного вводу та подальшим від’єднанням від мережі. За фактом самовільного приєднання власникам домоволодінь нараховані штрафні санкції.

Відключення і повторне підключення проводиться водоканалом за рахунок споживача, попередили на підприємстві. Нарахування за самовільне приєднання до каналізаційних та водопровідних мереж у приватному секторі розраховується виходячи з витрат води за пропускною спроможністю труби водопровідного вводу. Наприклад: діаметром 15 мм (водопостачання) – 13 858 грн.; 20мм (водопостачання) – 24 661 грн.; 20мм (водопостачання+водовідведення) – 47 742 грн.

Протягом двох останніх років водоканал виявив понад 100 незаконних врізок до мереж водопостачання та водовідведення.

Як зазначають на підприємстві, при несанкціонованому підключенні, як правило, не проводиться дезінфекція та промивання водопровідних мереж споживача, що погіршує санітарно-епідеміологічний стан мереж. Незаконні підключення призводять до зниження тиску в міських мережах, аварійних ситуацій із причини недотримання режимів приєднання та експлуатації ділянок мереж, внаслідок чого страждають сумлінні споживачі.

Тож, водоканал попереджає: самовільне водокористування без виконання технічних умов, без розробки проектної документації та без укладання договору про надання послуг є порушенням вимог чинного законодавства й буде негайно припинено! Порушники зможуть відновити постачання води тільки після отримання технічних умов та оформлення документів, повної оплати рахунків за самовільне приєднання та виконання робіт із відключення-підключення. Після цього із споживачами будуть укладені договори та відкриті особові рахунки. З питань узаконення самовільних підключень пропонують звертатися в каб. №10 (пл. ім. Ю.Тутушкіна, 9), тел. 49-10-72.

Фото ілюстративне