У заповіднику «Асканія Нова» знову загинули червонокнижні птахи — цього разу огари

23 лютого вранці в Чаплинське відділення поліції зателефонував керівник біосферного заповідника «Асканія Нова». Директор науково-дослідної установи повідомив, що на їх території знову виявлені тушки понад 150 мертвих птахів кількох видів. Серед них — близько 30 огарів, яких занесено в Червону книгу України.

Це вже другий випадок масової загибелі птахів у заповіднику за останній час. Нещадвно там сталася біда з червонокнижними журавлями. На початку січня цього року на території заповідника зафіксували мор 185 сірих журавлів. Вони отруїлися зерном, яке розкидали фермери на полях для боротьби з гризунами. І крапка у справі не поставлена. Нині в дослідному інституті в м. Харків тривають необхідні експертизи, за результатами яких очікується встановлення причини загибелі птахів та надання цьому відповідної правової кваліфікації. 

За словами начальника відділення поліції Сергія Ященко, наразі кілька екземплярів птахів готуються для відправки на дослідження. Також працівники поліції разом із представниками заповідника здійснюють об’їзд навколишніх фермерських господарств з метою з’ясування, де могли птахи годуватися та чим оброблювалися поля.