Уперше жоден херсонський депутат міськради не звітував за рік роботи перед виборцями

27 листопада минув рік, як новообрані депутати Херсонської міської ради набули повноваження. Згідно із Законом «Про статус депутатів місцевих рад» обранці мають, не рідше одного разу на рік звітувати перед виборцями. Рік минув, а в міськраді повна тиша, жодного звіту — проаналізував Олександр Мошнягул, директор у Причерноморському центрі політичних и соціальних досліджень.

«Таке в нашому місті трапилось уперше. У всіх попередніх скликаннях в листопаді — грудні проходили звіти. Їх якість це окреме питання, але вони проходили, а на сайті міста можна було отримати необхідну інформацію. І ще одна норма закону: міська рада визначає орієнтовні терміни проведення звітів, тобто коли, приблизно мають розпочатись, і коли завершитись. В цьому році навіть проекту такого рішення немає. Є згадка в новому Статуті. В ст. 47 сказано, що звіти мають проводитись до 1 квітня року, що слідує за звітнім. Але ж, це не терміни проведення звітів, а лише кінцева їх дата. А найголовніше, в даній ситуації ця норма напряму протирічить закону, який має вищу силу», — повідомив Олександр на своїй сторінці в соцмережі.

Також Олександр зауважив, що депрутати, не читаючи той Статут, почнуть звітувати «стихійно». Зокрема, Павел Манченко оприлюднив в своємо Facebook повідомлення про свій звіт, який відбудеться 6 грудня.

Але ця інформація про звіт має бути оприлюднена на сайті міської ради. А там поки що повна тиша.