В Херсонській області в разі укрупнення буде не три, а п’ять районів — нове рішення

Не даремні були зусилля громад і асоціацій, які тиснули на Верховну Раду — на Херсонщині в результаті укрупнення буде не три, а п’ять районів. Комітет завершив позачергове і останнє засідання щодо постанови про утворення та ліквідацію районів. Та чи влаштовує це рішення громади на місцях — навряд чи всіх.

Так, раніше нашому регіону залишили всього три райони: Херсонський, Новокаховський та Генічеський.

15 липня підтримані наступні зміни: додати Скадовський і Бериславський.

Зараз Херсонська область нараховує 18 районів.

Навіщо планується таке скорочення, раніше пояснили в Мінрегіоні. Одна з причин таких змін — диспропорції по населенню в існуючих районах. Наприклад, в Поліському районі Київської області живе 5622 людини, а в Харківському районі — 182 100 людей.

Крім того, є проблема з потребою РДА. Справа ось у чому: в Україні зараз 490 районів. 26 з них в рамках децентралізації виявилися повністю покриті ОТГ. Ще в 164 районах кількість ОТГ займає від 50 до 99% площі. У таких випадках районні державні адміністрації там працюють менше ніж на половині територій, так як в інших місцях їх функції виконують поради ОТГ. І тільки в 75 районах не створено жодної ОТГ — там РДА поки працюють як і раніше.

У Мінрегіоні зазначили, що райони повинні бути максимально ефективними для здійснення на місцях виконавчої влади. Ось і виходить, що в нинішній системі ці органи просто втрачають свою актуальність, так як люди можуть отримувати потрібні послуги в себе в ОТГ.