В центрі Херсона травмувався чоловік — адвокат розповів про матеріальне відшкодування

Один із херсонських адвокатів, побачивши, як чоловік перечепився та впав на тротуарі в центрі Херсона, розповів городянам, як отримати відшкодування від балансоутримувача ділянки. От тільки не згадав, чи вже були подібні виграшні справи в Херсоні.

«Через викривлену тротуарну бруківку чоловік зачепився і впав біля управління податкової на проспекті Ушакова, — написав в соцмережі Адвокат Заремба Максим. — Йому допомогли піднятися працівники з магазину. Я оглянув його на наявність ознак інсульту, від подальшої допомоги медиків чоловік відмовився (на фото ділянка із злощасною бруківкою).
А ось, що робити для відшкодування шкоди в разі отримання травм за таких обставин?

Відшкодувати матеріальну компенсацію, завдану через падіння на тротуарі, можна. Винуватець має відшкодувати вартість лікування, усі витрати, пов’язані із травмою, компенсувати втрачений заробіток внаслідок тимчасової непрацездатності. Важче відшкодувати в суді моральну шкоду, завдану особі. Та і це можливо.
Для початку викликайте швидку, щоб лікарі вас забирали безпосередньо з місця події. Наполягайте, щоб лікарі зафіксували місце події, час, обставини отримання травми (потім ксерокопію запису в журналі лікаря «швидкої» допомоги можна використати як доказ у суді).
Поки ви чекаєте на «швидку», варто сфотографувати місце падіння, зокрема так, аби було видно причини на дорозі, що зумовили падіння. Візьміть контактні номери телефонів у свідків події. Свідками в суді можуть бути і лікарі «швидкої», які надали першу медичну допомогу. Якщо подія трапилась біля магазину чи якогось закладу, то варто поцікавитися наявністю там камер відеоспостереження. Викликайте поліцію для складання протоколу та фіксації факту травмування. Напишіть відповідну заяву до правоохоронних органів. Якщо немає можливості викликати швидку допомогу та поліцію, необхідно звернутися до найближчого травмпункту. В амбулаторній картці лікар повинен зафіксувати з ваших слів: де, коли і за яких обставин отримано травму, хто при цьому був присутнім.
Під час лікування зберігайте всі квитанції, пов’язані з витратами на лікування, поїздки, що пов’язані із травмуванням. Пам’ятайте, що можна отримати матерiальну компенсацiю лише тих витрат, якi ви можете довести.
Коли ви отримали довiдку з травмпункту, лiкарняний листок та зiбрали чеки, пишiть позовну заяву на винних осiб, що неналежно обслуговували дорогу, на якiй ви травмувалися.
Знайти власника «небезпечної» території не важко. Якщо ви впали (послизнулися, перечипилися) на тротуарi бiля будинку, звичайно, що за його утримання несе вiдповiдальнiсть комунальне пiдприємство або об’єднання спiввласникiв. Якщо ви травмувалися бiля магазину чи якоїсь приватної установи, слiд пам’ятати, що пiдприємцi також вiдповiдальнi за стан прилеглої до їхнiх установ територiї.
Чинне законодавство покладає обов’язок утримувати прибудинкову територію в належному стані саме на власника (балансоутримувача) об’єкта благоустрою (ст. 25 Закону про благоустрій). До того ж такий обов’язок не залежить ані від пори року, ані від погодних умов.
Найпростiший спосiб знайти власника дороги – написати запит у районну адмiнiстрацiю чи мiську раду.
Такий самий алгоритм дій варто застосовувати у разі, якщо на вас впаде бурулька чи снігова брила з даху будинку. Оскільки кожен будинок перебуває на чиємусь балансі – притягнути до відповідальності відповідальних за утримання будинків осіб, можливо. Отже, якщо все ж таки подібна неприємність трапилася і якщо ви матимете бажання і терпіння пройти усю цю непросту процедуру та зібрати необхідні докази – правда буде на вашому боці».